Στη Νιόν της Ελβετίας χτυπά η "καρδιά" των πέντε ελληνικών ομάδων που συμμετέχουν στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις (Champions League και Europa League).

Αρχικά (13:00) στην κληρωτίδα μπαίνουν ο Ολυμπιακός και η ΑΕΚ. "Ερυθρόλευκοι" και "κιτρινόμαυροι" θα μάθουν τους αντιπάλους τους για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions με την κλήρωση μεταδίδεται live από το Sport24.gr. Τα πρώτα ματς είναι 25/26 Ιουλίου και οι ρεβάνς 1/2 Αυγούστου. Η επόμενη κλήρωση (playoffs) προγραμματισμένη για τις 4 Αυγούστου.

Μία ώρα αργότερα (14:00), Παναθηναϊκός, ΠΑΟΚ και Πανιώνιος (εάν προκριθεί) μαθαίνουν τους δικούς τους αντιπάλους για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa League. Κι αυτήν την κλήρωση μπορείτε να την παρακολουθήσετε live από το Sport24.gr. Τα πρώτα ματς είναι 27 Ιουλίου και τα οι ρεβάνς 3 Αυγούστου. Η επόμενη κλήρωση (playoffs) προγραμματισμένη για τις 4 του επόμενου μηνός.

ΑΕΚ και Πανιώνιος είναι στο γκρουπ των ανίσχυρων, ενώ αντίθετα Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός και ΠΑΟΚ σε αυτό των ισχυρών.

ΠΙΘΑΝΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ

Μάλμε (Σουηδία)/ Βάρνταρ (ΠΓΔΜ)

Αστάνα (Καζακστάν)/ Σπάρτακς Γιούρμαλα (Λετονία)

Παρτίζαν (Σερβία)/ Μπούντουτσνοστ (Μαυροβούνιο)

Ριέκα (Κροατία)/ Δε Νιου Σεντς (Ουαλία)

Ρόζενμποργκ (Νορβηγία)/ Ντάνταλκ (Ιρλανδία)

Σέριφ (Μολδαβία)/ Κουκέσι (Αλβανία)

Χαποέλ Μπερ Σεβά (Ισραήλ)/ Χόνβεντ (Ουγγαρία)

Σλάβια Πράγας (Τσεχία)

Χαφναρφιόρντουρ (Ισλανδία)/ Βίκινγκουρ (Νήσοι Φαρόε)

Βιτορούλ (Ρουμανία)

ΠΙΘΑΝΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΑΕΚ

Ντινάμο Κιέβου (Ουκρανία)

Άγιαξ (Ολλανδία)

Βικτόρια Πλζεν (Τσεχία)

ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)

Μπριζ (Βέλγιο)

ΠΙΘΑΝΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΥ ΚΑΙ ΠΑΟΚ

ΑΙΚ Στοκχόλμης (Σουηδία)/ Σαράγεβο (Βοσνία)

Αλεκσάντρια (Ουκρανία)

Λουκέρνη (Ελβετία)/ Όσιγιεκ (Κροατία)

Μπρόντμπι (Δανία)/ Bάασα (Φινλανδία)

Βιντεότον (Ουγγαρία)/ Νόμε Κάλιου (Εσθονία)

Ολίμπικ (Ουκρανία)

Οστάνδη (Βέλγιο)

ΑΕ Λεμεσού (Κύπρος)/ Προγκρές (Λουξεμβούργο)

Γκαμπάλα (Αζερμπαϊτζάν)/ Γιαγκελόνια (Πολωνία)

Σλόβαν Μπρατισλάβας (Σλοβακία)/ Λίνγκμπι (Δανία)

Ερυθρός Αστέρας (Σερβία) / Ίρτις Παβλοντάρ (Καζακστάν)

Τρέντσιν (Σλοβακία)/ Mπνέι Γεχούντα (Ισραήλ)

Σκεντερμπέου (Αλβανία)/ Καϊράτ (Καζακστάν)

Αμπερντίν (Σκωτία)/ Σιρόκι Μπρίεγκ (Βοσνία)

Ουτρέχτη (Ολλανδία)/ Βαλέτα (Μάλτα)

Άλταχ (Αυστρία)/ Ντινάμο Μπρεστ (Λευκορωσία)

Στουρμ Γκρατς (Αυστρία)/ Mλάντοστ (Μαυροβούνιο)

Ντινάμο Βουκουρεστίου (Ρουμανία)

ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος)/ Κορκ Σίτι (Ιρλανδία)

Ίντερ Μπακού (Αζερμπαϊτζάν)/ Φόλα Ες (Λουξεμβούργο)

Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ)/ Mπότεφ Πλόβντιβ (Βουλγαρία)

Οντ (Νορβηγία)/ Βαντούζ (Λιχτενστάιν)

Νόρκεπινγκ (Σουηδία)/ Τρακάι (Λιθουανία)

Ουνιβερσιτατέα Κραϊόβα (Ρουμανία)

Ντομζάλε (Σλοβενία)/ Βαλούρ (Ισλανδία)

Άρκα Γκντίνια (Πολωνία)

Μπραν (Νορβηγία)/ Ρουζομπέροκ (Σλοβακία)

Λιέπαγια (Λετονία)/ Σούντουβα (Λιθουανία)

ΠΙΘΑΝΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ

Ζενίτ (Ρωσία)

Αθλέτικ Μπιλμπάο (Ισπανία)

Γαλατάσαραϊ (Τουρκία)*

Φενέρμπαχτσε (Τουρκία)

Σπάρτα Πράγας (Τσεχία)

Μίλαν (Ιταλία)

Αϊντχόφεν (Ολλανδία)

Μπράγκα (Πορτογαλία)

Γάνδη (Βέλγιο)

Κρασνοντάρ (Ρωσία)

Μπορντό (Γαλλία)

Έβερτον (Αγγλία)

Μαρσέιγ (Γαλλία)

Ντίναμο Ζάγκρεμπ (Κροατία)

Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)*

Φράιμπουγκ (Γερμανία)

Άστρα (Ρουμανία)*

Αούστρια Βιέννης (Αυστρία)

Μίντιλαντ (Δανία)*

Μαρίτιμο (Πορτογαλία)

Σιόν (Ελβετία)

Χάιντουκ (Κροατία)*

Ντινάμο Μινσκ (Λευκορωσία)*

Λεχ Πόζναν (Πολωνία)*

Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)*

Ελσίνκι (Φινλανδία)*

Μλάντα Μπόλεσλαβ (Τσεχία)*

* Αν προκριθούν

Δημοσίευση σχολίου Blogger

 
Top